Aktualności

Zobacz wszystkie

Czym jest standard QI.

Standard QI (od nazwy Qi, co oznacza "energię" w języku chińskim) to technologia bezprzewodowego ładowania urządzeń elektronicznych. Polega ona na przenoszeniu energii elektrycznej z jednego urządzenia na drugie poprzez pole elektromagnetyczne.

WPC czyli historia ładowania bezprzewodowego

Standard QI został opracowany przez międzynarodową organizację zwaną Wireless Power Consortium (WPC) i jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów bezprzewodowego ładowania. Jest on stosowany w wielu urządzeniach, takich jak smartfony, tablety, smartwatche, słuchawki bezprzewodowe, a nawet lampki biurkowe. Sprawdź ładowarki dostępne w naszej ofercie!

Jak to działa?

Aby urządzenie mogło być ładowane za pomocą technologii QI, musi posiadać specjalny moduł ładowania bezprzewodowego, który jest odpowiedzialny za przetwarzanie energii elektrycznej na odpowiednie napięcie i prąd dla danego urządzenia.

nauka.jpg?raw=1

W pełni bezpieczne, wygodne oraz praktyczne rozwiązanie dla Ciebie

Jednym z wielu atutów ładowania indukcyjnego jest jej prostota obsługi. Wszystko co należy zrobić, aby rozpocząć ładowanie, to umieszczenie urządzenia na podstawce czy stacji ładującej - to wszystko! Nie ma potrzeby podłączania kabli do telefonu czy wpinania wtyczek. Jest to szczególnie ważne w urządzeniach, których używamy często jak smartfon, smartwatch czy słuchawki.

Warto jednak pamiętać, że technologia QI ma ograniczoną skuteczność w przypadku dużych odległości między urządzeniem a ładowarką oraz przy grubych obudowach, dlatego niektóre urządzenia mogą wymagać specjalnego etui, aby móc korzystać z tej technologii.

Technologia QI jest również bezpieczna dla użytkowników. Pola elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia zgodne ze standardem QI są bardzo słabe i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludzi ani zwierząt. Co więcej, nie ma ryzyka porażenia prądem czy pożaru, ponieważ energia jest przenoszona bez kontaktu fizycznego.

comfort.jpg?raw=1

Komentarze (1)

Avatar użytkownika
Marzena
Opublikowano 2023-01-30

Polecam,szybka i profesjonalna obsługa